Historia

Firma Hawkins Cookers Limited swoimi tradycjami sięga 1959 roku. Jest liderem na rynku szybkowarów w indiach i exportuje swoje produkty od 1979 roku do rózych krajów w każdym z sześciu kontynentów świata. Do dzisiaj sprzedano ponad 50 milionów szybkowarów na świecie a jeden z nich - FUTURA firmy Hawkins jest wystawiony w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (The Museum of Modern Art.) w Nowym Yorku jako jedyne naczynie tego typu!

Każdy szybkowar posiada certyfikat CE i dodatkowo jest testowany przez profesjonalne laboratorium Underwriters Laboratories Inc. w USA, które jest instytucją non profit testującą produkty dla bezpieczeństwa publicznego.

Opatentowane systemy techniczne, wysoka jakość wykonania oraz innowacyjne procesy technologiczne powodują, że naczynia marki Hawkins gwarantują ekonomiczne i nowoczesne gotowanie przez długie lata! Proces anodowania twardego III stopnia sprawia, że aluminium staje się o ponad dwa razy twardsze niż stal nierdzewna! Tym samym zachowuje swoje właściwości, czyli szybciej się nagrzewa a jego kolor - odcień szarości wygląda bardzo efektownie oraz zachowuje wygląd nowości przez cały czas jego użytkowania!

Marka HAWKINS jest znana z bezkompromisowych działań w zakresie jakości. Każdy szybkowar jest sprawdzany pod względem szczelności. Staranny dobór materiałów, najlepsze metody produkcji oraz ścisła kontrola jakości sprawiły, że naczyniom HAWKINS zaufały już miliony ludzi którzy ich używają do dziś! Uzasadnieniem jakości jest udzielana 

5-cio letnia gwarancja na wszystkie produkty!

fabryafabryka2